Pamiątka z Zakopanego

Opublikowano 2019-07-22

Opis

Organizator
Organizatorem konkursu jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest przede wszystkim do projektantów, artystów, plastyków, rzemieślników i rękodzielników, którzy inspirują się podhalańską kulturą góralską, a także studentów uczelni i wyższych szkół artystycznych.

Opis
Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie pamiątki nawiązującej do dziedzictwa kulturowego i/lub przyrodniczego Podhala.

Głównym celem konkursu jest stworzenie pamiątki z Zakopanego. Takiej, która nawiązywałaby do kultury górali podhalańskich, a także przyrody tatrzańskiej. Tworząc estetyczną i nienaganną jakościowo pamiątkę chcemy promować lokalną kulturę i zaoferować turystom pięknie wykonany przedmiot, którego symbolika będzie nawiązywała do miejsca, gdzie w przyjemny sposób spędzili czas. Konkurs ma na celu popularyzację polskiego wzornictwa współczesnego na Podhalu oraz odnowienie zainteresowania współczesnych środowisk artystycznych i kulturalnych – lokalnych, ale także ogólnopolskich – walorami Podhala.

Prace należy przesyłać drogą elektroniczną (szczegóły w regulaminie). Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 października 2019 o godz. 15:00.

Nagrody
• I miejsce: 10.000 zł
• II miejsce: 5.000 zł
• III miejsce: 3.000 zł

Termin przyjmowania zgłoszeń 2019-10-03